Zadzwoń » 609 308 629

Maszyny i urządzenia są ogólną grupą składników mienia, różną od nieruchomości, sklasyfikowaną do celów rachunkowości jako aktywa materialne lub środki trwałe. Stosowana metodologia jest wymagana przez banki, firmy leasingowe itp. Powoduje oszczędność czasu i kosztów /brak potrzeby powtórnej wyceny/ oraz przejrzystość wyceny.

 

Szacowanie środków technicznych w podejściu kosztowym polega na określeniu kosztu zastąpienia lub odtworzenia maszyny nowej i w kolejności na określeniu ubytku wartości z przyczyn fizykochemicznych, funkcjonalnych oraz ekonomicznych.

Szacowanie wartości w podejściu porównawczym metodami: analizie trendu zmian cen ofertowych w funkcji danego atrybutu, metody porównywania parami, metody porównywania bezpośredniego, metody bezpośredniej analizy runku. 

 

Wartość rynkowa maszyn i urządzeń jest określana na podstawie analizy rynku, na którym jest przedmiotem obrotu. Licencjonowani rzeczoznawcy majątkowi analizując dane biorą pod uwagę rynki lokalne, krajowe, natomiast gdy brakuje informacji na rynku krajowym, uwzględniają rynek międzynarodowy.

 

Dane kontaktowe

HEGES WYCENY GRAŻYNA KASJAN

grazynakasjan@gmail.com

tel. 609 308 629

 

NIP 6910001436

REGON 390052345

 

Kłonice 32, 59-411 Kłonice,
powiat jaworski, woj. dolnośląskie

 

Działamy na terenie miast:

Legnica, Lubin, Jawor

Zapraszamy do kontaktu.